Club Results Weekend 17th/18th July

  • Jul 18,2021

M Walsh SFL Group 1

Sun, 18 Jul, 

(Round 3), Belmullet 0-1 Garrymore 0-0

Sun, 18 Jul, 

(Round 3), Ballina Stephenites  -  Ballaghaderreen W/O


M Walsh SFL Group 3

Sun, 18 Jul, 

(Round 3), Charlestown Sarsfields 1-11 Neale 2-8

Sun, 18 Jul, 

(Round 3), Davitts W/O Westport St Patrick's  -


M Walsh SFL Group 4

Sun, 18 Jul, 

(Round 3), Aghamore 0-11 Breaffy 2-14

Sun, 18 Jul, 

(Round 3), Claremorris  -  Castlebar Mitchels Football W/O


M Walsh IFL Group 1

Sun, 18 Jul, 

(Round 3), Lahardane MacHales W/O Ballyhaunis  -

Sun, 18 Jul, 

(Round 3), Bohola Moy Davitts W/O Ardnaree Sarsfields  -


M Walsh IFL Group 2

Sun, 18 Jul, 

(Round 3), Bonniconlon 3-13 Kilmaine GAA 5-16

Sun, 18 Jul, 

(Round 3), Hollymount-Carramore 0-11 Castlebar Mitchels Football 0-13


M Walsh IFL Group 3

Sat, 17 Jul, 

(Round 3), Parke/Keelogues/Crimlin 1-14 Kiltimagh 1-10

Sun, 18 Jul, 

(Round 3), Burrishoole  -  Crossmolina Deel Rovers W/O


M Walsh IFL Group 4

Sun, 18 Jul, 

(Round 3), Mayo Gaels 2-12 Ballinrobe 1-8

Sun, 18 Jul, 

(Round 3), Swinford W/O Louisburgh  -


M Walsh Exclusive Junior Group 1

Sat, 17 Jul, 

(Round 3), Kilmovee Shamrocks 1-15 Ballycroy 3-11

Sat, 17 Jul, 

(Round 3), Kilmeena 2-14 Eastern Gaels 4-11


M Walsh Exclusive Junior Group 2

Sun, 18 Jul, 

(Round 3), Moygownagh 2-11 Ardagh 0-14


M Walsh Exclusive Junior Group 3

Sat, 17 Jul, 

(Round 3), Lacken  -  Killala W/O

Sat, 17 Jul, 

(Round 3), Tuar Mhic Eadaigh 1-11 Shrule/Glencorrib 0-14


M Walsh Exclusive Junior Group 4

Sun, 18 Jul, 

(Round 3), Kilfian 2-14 Ballycastle 0-13

Sun, 18 Jul, 

(Round 3), Achill 0-15 Islandeady 0-12


O Mara Cup 2021

Fri, 16 Jul, 

(Semi Final 1), Ballinrobe 0-12 Garrymore 4-9


Sweeney Cup 2021 Finals

Fri, 16 Jul, 

(Semi Final 1), Knockmore 4-11 Ardnaree Sarsfields 1-11

Fri, 16 Jul, 

(Semi Final 2), Lahardane MacHales 0-6 Ballina Stephenites 3-23


West Mayo Kelly Cup 2021 Finals

Fri, 16 Jul, 

(Semi Final 1), Westport St Patrick's 0-11 Balla 0-13

Fri, 16 Jul, 

(Semi Final 2), Islandeady 1-7 Louisburgh 5-11


East Mayo Centenary Cup Finals 2021

Fri, 16 Jul, 

(Semi Final 1), Ballaghaderreen 2-5 Aghamore 3-9

Fri, 16 Jul, 

(Semi Final 2), Charlestown Sarsfields 5-8 Swinford 0-15


South Mayo JFC Finals 2021

Wed, 14 Jul, 

(Semi Final 2), Garrymore  -  Claremorris W/O


North Mayo JFC A Grp 1

Sat, 17 Jul, 

(Round 3), Ballina Stephenites 0-14 Killala 2-11


 North Mayo JFC A Grp 2

Sat, 17 Jul, 

(Round 3), Kilcommon W/O Crossmolina Deel Rovers 


North Mayo JFC B Grp 1

Sun, 18 Jul, 

(Round 2), Kilcommon 9-14 Lacken 1-4


North Mayo JFC B Grp 2

Sat, 17 Jul, 

(Round 2), Bonniconlon  -  Belmullet W/O


West Mayo JFC B Finals 

Wed, 14 Jul, 

(Semi Final 1), Ballintubber 0-15 Balla 1-11

Wed, 14 Jul, 

(Semi Final 2), Louisburgh 1-13 Breaffy 1-5


East Mayo JFC Finals 2021

Wed, 14 Jul, 

(Semi Final), Charlestown Sarsfields 5-4 Ballyhaunis 1-6

Wed, 14 Jul, 

(JFC B Semi Final 2), Kilmovee Shamrocks  -  Bohola Moy Davitts W/O


Mayo GAA U19 League Division 1

Wed, 14 Jul, 

(Round 1), Westport St Patrick's 1-7 Ballina Stephenites 0-10


Mayo GAA U19 League Division 2A

Wed, 14 Jul, 

(Round 1), Belmullet 3-7 Kilcommon 0-7


Mayo GAA U19 League Division 2B

Wed, 14 Jul, 

(Round 1), Mayo Gaels  -  Davitts W/O


Mayo GAA U19 League Division 4

Wed, 14 Jul, 

(Round 1), St. Muredachs 4-9 Islandeady 0-18


Genfitt Hurling League 2021

Sun, 18 Jul, 

(Round 4), Ballina Stephenites 1-16 Tooreen 3-8

Sun, 18 Jul, 

(Round 4), Ballyhaunis 1-18 Westport St Patrick's 0-8


Mayo GAA U17 Hurling League

Wed, 14 Jul, 

(Round 5), Castlebar Mitchels Hurling W/O Westport St Patrick's  -

Wed, 14 Jul, 

(Round 5), Tooreen 1-10 St Ciarans 3-3


Mayo GAA u15 hurling league

Fri, 16 Jul, 

(Semi Final 1), Tooreen 2-4 Castlebar Mitchels Hurling 1-6

Fri, 16 Jul, 

(Semi Final 2), Westport St Patrick's  -  Claremorris W/O


Mayo GAA U13 Hurling Division 1

Tue, 13 Jul, 

(Round 3), Claremorris 1-3 Ballyhaunis 3-9


Mayo GAA U13 Hurling Division 2

Tue, 13 Jul, 

(Round 3), Claremorris 0-4 Tooreen 6-6

Tue, 13 Jul, 

(Round 3), Caiseal Gaels 4-8 Ballina Stephenites 2-4


Mayo GAA U11 Hurling Go Games

Sat, 17 Jul, 

(Round 5), Claremorris 0-0 Ballina Stephenites 0-0

Sat, 17 Jul, 

(Round 5), Castlebar Mitchels Hurling 0-0 Tooreen 0-0

Sat, 17 Jul, 

(Round 5), Ballyvary 0-0 Westport St Patrick's 0-0


Homeland U15 A Championship 2021

Tue, 13 Jul, 

(Round 5), Belmullet 2-10 Westport St Patrick's 4-10

Tue, 13 Jul, 

(Round 5), Castlebar Mitchels Football 4-21 Naomh Padraig 0-8

Tue, 13 Jul, 

(Round 5), Claremorris 5-11 Ballaghaderreen 1-12


Homeland U15 B1 Championship 2021

Tue, 13 Jul, 

(Round 5), Crossmolina Deel Rovers 5-11 Knockmore 3-12

Tue, 13 Jul, 

(Round 5), Erris St. Pats 2-10 Ballina Stephenites 4-9

Tue, 13 Jul, 

(Round 5), Parke/Keelogues/Crimlin 4-25 Ardnaree Sarsfields 0-3


Homeland U15 B2 Championship 2021

Tue, 13 Jul, 

(Round 5), Balla 3-12 Carras 4-12

Tue, 13 Jul, 

(Round 5), Ballinrobe 3-7 Bohola Moy Davitts 1-13

Tue, 13 Jul, 

(Round 5), Ballintubber 1-11 Breaffy 4-24


Homeland U15 BTEAM Championship 2021

Sun, 18 Jul, 

(Round 5), Castlebar Mitchels Football 0-1 Crossmolina Deel Rovers 0-0

Sun, 18 Jul, 

(Round 5), Ballina Stephenites 4-6 Claremorris 5-10

Sun, 18 Jul, 

(Round 5), Westport St Patrick's 4-9 Knockmore 3-11

Sun, 18 Jul, 

(Round 5), Naomh Padraig 0-1 Ballinrobe 0-0


Homeland U15 C1 Championship 2021

Tue, 13 Jul, 

(Round 5), Shrule/Glencorrib 5-11 Westport St Patrick's 2-10

Tue, 13 Jul, 

(Round 5), Davitts 6-7 Aghamore 2-14

Tue, 13 Jul, 

(Round 5), Hollymount-Carramore 2-5 Eastern Gaels 5-15


Homeland U15 C2 Championship 2021

Tue, 13 Jul, 

(Round 5), Swinford 3-5 Charlestown Sarsfields 1-13

Tue, 13 Jul, 

(Round 5), Ardmoy 1-11 Kilcommon 2-13


Homeland U15 D Championship 2021

Tue, 13 Jul, 

(Round 5), Achill 5-9 Lahardane MacHales 4-11

Tue, 13 Jul, 

(Round 5), Mayo Gaels 4-6 Tuar Mhic Eadaigh 1-7

Tue, 13 Jul, 

(Round 5), Islandeady 3-6 Burrishoole 4-14


Homeland Homeland U13 G 2021

Sat, 17 Jul, 

(Round 5), Ballinrobe 3-10 Crossmolina Deel Rovers 2-6

Sat, 17 Jul, 

(Round 5), Naomh Padraig 2-8 Claremorris 6-13


Homeland Homeland U13A 2021

Mon, 12 Jul, 

(Round 3), Ballintubber 3-4 Balla 2-17

Thu, 15 Jul, 

(Round 6), Claremorris 5-21 Breaffy 0-5

Thu, 15 Jul, 

(Round 6), Castlebar Mitchels Football 3-4 Westport St Patrick's 4-19

Thu, 15 Jul, 

(Round 6), Ardnaree Sarsfields 4-6 Balla 1-15

Thu, 15 Jul, 

(Round 6), Ballinrobe 3-11 Ballintubber 3-11


Homeland Homeland U13B 2021

Thu, 15 Jul, 

(Round 6), Swinford 1-9 Mayo Gaels 0-7

Thu, 15 Jul, 

(Round 6), Neale 3-13 Ballaghaderreen 2-3

Thu, 15 Jul, 

(Round 6), Charlestown Sarsfields 1-7 Belmullet 2-7

Thu, 15 Jul, 

(Round 6), Ardmoy 6-12 Ballyhaunis 2-10

Sat, 17 Jul, 

(Round 5), Ballaghaderreen 3-7 Swinford 0-6


Homeland Homeland U13C 2021

Thu, 15 Jul, 

(Round 6), Crossmolina Deel Rovers 3-8 Ballina Stephenites 4-6

Thu, 15 Jul, 

(Round 6), Naomh Padraig 4-12 Knockmore 2-9

Thu, 15 Jul, 

(Round 6), Eastern Gaels 3-14 Hollymount-Carramore 5-6


Homeland Homeland U13D 2021

Mon, 12 Jul, 

(Round 5), Tuar Mhic Eadaigh 7-13 Kilmeena 0-3

Thu, 15 Jul, 

(Round 6), Aghamore 0-5 Parke/Keelogues/Crimlin 2-18

Thu, 15 Jul, 

(Round 6), Burrishoole 0-2 Tuar Mhic Eadaigh 4-15

Thu, 15 Jul, 

(Round 6), Kilmeena 6-7 Kiltimagh 4-12


Homeland Homeland U13E2021

Thu, 15 Jul, 

(Round 6), Kilmovee Shamrocks 3-2 Bonniconlon 5-21

Thu, 15 Jul, 

(Round 6), Islandeady 3-14 Davitts 6-8

Thu, 15 Jul, 

(Round 6), Achill 2-11 Bohola Moy Davitts 2-8

Thu, 15 Jul, 

(Round 6), Kilcommon 5-7 Erris St. Pats 3-12


Homeland Homeland U13F 2021

Thu, 15 Jul, 

(Round 6), Ballinrobe 2-4 Westport St Patrick's 4-12

Thu, 15 Jul, 

(Round 6), Breaffy 0-0 Lahardane MacHales 0-0