Club Results Weekend 28th/29th August

  • Aug 29,2021

Mayo GAA League Division 4B

Sun, 29 Aug, 

(Round 2), Westport St Patrick's 2-10 Kilmovee Shamrocks 3-14


Mayo GAA League Division 6B

Fri, 27 Aug, 

(Round 3), Belmullet W/O Killala  -

Sun, 29 Aug, 

(Round 2), Belmullet 0-1 Knockmore 0-0


M Walsh Senior League Finals 2021

Fri, 27 Aug, 

(Final), Charlestown Sarsfields 2-9 Castlebar Mitchels Football 1-9


North Mayo JFC A Grp 1

Fri, 27 Aug, 

( Round 3), Knockmore 2-15 Ardagh 2-12


North Mayo JFC B Finals 2021

Fri, 27 Aug, 

(Semi Final 2), Kilfian 4-9 Moygownagh 2-8


North Mayo JFC B Grp 2

Fri, 27 Aug, 

(Round 3), Belmullet W/O Killala  -


East Mayo JFC Finals 2021

Sun, 29 Aug, 

(Junior B Final), Aghamore 1-11 Bohola Moy Davitts 1-15


Cusack Cup 2021

Fri, 27 Aug, 

(Final), Achill 1-12 Kilmeena 0-12


Mayo GAA U19 Division 3 Finals

Wed, 25 Aug, 

(Semi Final 2), Neale 1-15 Parke/Keelogues/Crimlin 1-6


Mayo GAA U19 League Division 1

Wed, 25 Aug, 

(Round 3), Westport St Patrick's 2-9 Bohola Moy Davitts 0-14

Wed, 25 Aug, 

(Round 3), Ballina Stephenites 4-9 Castlebar Mitchels Football 3-11


Mayo GAA U19 League Division 2A

Mon, 23 Aug, 

(Round 5), Knockmore 5-9 Belmullet 3-12


Mayo GAA U19 League Division 4

Wed, 25 Aug, 

(Round 7), Erris St. Pats 3-12 Achill 4-10

Wed, 25 Aug, 

(Round 7), Islandeady 1-19 Tuar Mhic Eadaigh 2-9

Wed, 25 Aug, 

(Round 7), Shrule/Glencorrib 3-8 St. Muredachs 2-15


Senior Hurling Championship 

Sat, 28 Aug, 

(Round 2), Westport St Patrick's 1-5 Tooreen 4-24

Sat, 28 Aug, 

(Round 2), Castlebar Mitchels Hurling 1-8 Ballyhaunis 3-18


Mayo GAA U17 Hurling League

Thu, 26 Aug, 

(Round 2), Claremorris 5-14 Tooreen 3-13

Thu, 26 Aug, 

(Round 2), Castlebar Mitchels Hurling W/O St Ciarans  -


Mayo GAA U13 Hurling Division 1

Tue, 24 Aug, 

(Round 1), Ballyhaunis 2-5 Castlebar Mitchels Hurling 1-7

Tue, 24 Aug, 

(Round 1), Claremorris 1-16 Westport St Patrick's 3-3


Mayo GAA U11 Hurling Go Games

Sat, 28 Aug, 

(Round 10), Tooreen 0-0 Westport St Patrick's 0-0

Sat, 28 Aug, 

(Round 10), Claremorris 0-0 Castlebar Mitchels Hurling 0-0

Sat, 28 Aug, 

(Round 10), Ballina Stephenites 0-0 Ballyhaunis 0-0


Homeland Homeland U17 A Championship 2021

Mon, 23 Aug, 

(Round 9), Westport St Patrick's 3-11 Naomh Padraig 1-4

Tue, 24 Aug, 

(Round 8), Castlebar Mitchels Football 0-9 Kilmeena 1-9


Homeland Homeland U17B KO2021

Mon, 23 Aug, 

(U17B Quarter Final 4), Eastern Gaels 2-20 Kilcommon 2-15

Mon, 23 Aug, 

(U17B Quarter Final 1), Claremorris 2-16 Balla 2-11

Mon, 23 Aug, 

(U17B Quarter Final 2), Davitts 5-16 Parke/Keelogues/Crimlin 2-17

Mon, 23 Aug, 

(U17B Quarter Final 3), Crossmolina Deel Rovers 9-10 Carras 3-16


 

Homeland Homeland U17C KO2021

Fri, 27 Aug, 

(Homeland U17C Final), Ardmoy MacHales 3-13 Erris St. Pats 1-9


Homeland Homeland U17D  KO2021

Thu, 26 Aug, 

(U17 D KO Semi Final 2), Kilmovee Shamrocks 8-12 Louisburgh 4-7


Homeland U15 C KO Championship 2021

Thu, 26 Aug, 

(U15C Final), Charlestown Sarsfields 0-6 Davitts 4-15


Homeland Homeland U13A KO 2021

Thu, 26 Aug, 

(Homeland U13A Final), Westport St Patrick's 1-16 Balla 2-8


Homeland Homeland U13C KO 2021

Thu, 26 Aug, 

(Homeland U13C Final), Naomh Padraig 0-6 Crossmolina Deel Rovers 0-7


Feile A Group 1

Sat, 28 Aug, 

(Round 1), Castlebar Mitchels Football 2-11 Parke/Keelogues/Crimlin 0-3

Sat, 28 Aug, 

(Round 2), Parke/Keelogues/Crimlin 3-1 Westport St Patrick's 6-2

Sat, 28 Aug, 

(Round 3), Westport St Patrick's 3-6 Castlebar Mitchels Football 2-6


Feile A Group 2

Sat, 28 Aug, 

(Round 1), Kiltimagh 3-6 Crossmolina Deel Rovers 1-4

Sat, 28 Aug, 

(Round 2), Crossmolina Deel Rovers 2-5 Claremorris 3-8

Sat, 28 Aug, 

(Round 3), Claremorris 0-9 Kiltimagh 0-7


Feile A Knockout

Sun, 29 Aug, 

(Final - (Pitch 1)), Westport St Patrick's 2-5 Claremorris 3-5


Feile B Group 1

Sat, 28 Aug, 

( Round 1), Naomh Padraig 1-4 Ballina Stephenites 3-2

Sat, 28 Aug, 

(Round 2), Ballina Stephenites 1-4 Knockmore 3-2

Sat, 28 Aug, 

(Round 3), Knockmore 1-8 Naomh Padraig 1-3


Feile B Group 2

Sat, 28 Aug, 

(Round 1), Breaffy 0-4 Ballaghaderreen 7-5

Sat, 28 Aug, 

(Round 2), Ballaghaderreen 3-8 Bohola Moy Davitts 2-3

Sat, 28 Aug, 

(Round 3), Bohola Moy Davitts 1-7 Breaffy 2-4


Feile B Group 3

Sat, 28 Aug, 

(Round 1), Ballinrobe 6-8 Neale 1-5

Sat, 28 Aug, 

(Round 2), Neale 0-8 Carras 1-5

Sat, 28 Aug, 

(Round 3), Carras 1-5 Ballinrobe 2-4


Feile B Knockout

Sun, 29 Aug, 

(Semi Final - Pitch 1), Knockmore 1-3 Ballaghaderreen 3-3

Sun, 29 Aug, 

(Final - (Pitch 5)), Ballinrobe 0-5 Ballaghaderreen 1-6


Feile C Group 1

Sat, 28 Aug, 

(Round 1), Achill 2-4 Kilmeena 2-4

Sat, 28 Aug, 

(Round 1), Ballintubber 1-4 Westport St Patrick's 1-6

Sat, 28 Aug, 

(Round 2), Kilmeena 1-6 Ballintubber 1-5

Sat, 28 Aug, 

(Round 2), Westport St Patrick's 2-6 Achill 1-3

Sat, 28 Aug, 

(Round 3), Kilmeena 1-4 Westport St Patrick's 0-6

Sat, 28 Aug, 

(Round 3), Ballintubber 4-2 Achill 1-2


Feile C Group 2

Sat, 28 Aug, 

(Round 1), Ardnaree Sarsfields 2-10 Ardmoy 3-2

Sat, 28 Aug, 

(Round 2), Lahardane MacHales 1-5 Ardnaree Sarsfields 7-12

Sat, 28 Aug, 

(Round 3), Ardnaree Sarsfields 5-11 Castlebar Mitchels Football 1-5


Feile C Group 3

Sat, 28 Aug, 

(Round 1), Charlestown Sarsfields 0-1 Aghamore 1-5

Sat, 28 Aug, 

(Round 2), Aghamore 1-3 Eastern Gaels 3-8

Sat, 28 Aug, 

(Round 3), Eastern Gaels 0-12 Charlestown Sarsfields 2-1


Feile C Group 4

Sat, 28 Aug, 

(Round 1), Burrishoole 2-5 Shrule/Glencorrib 3-3

Sat, 28 Aug, 

(Round 1), Tuar Mhic Eadaigh 0-3 Davitts 5-11

Sat, 28 Aug, 

( Round 2), Shrule/Glencorrib 8-5 Tuar Mhic Eadaigh 5-6

Sat, 28 Aug, 

(Round 2), Davitts 2-9 Burrishoole 0-4

Sat, 28 Aug, 

(Round 3), Shrule/Glencorrib 3-3 Davitts 4-15

Sat, 28 Aug, 

(Round 3), Tuar Mhic Eadaigh 2-3 Burrishoole 2-6


Feille C Knockout

Sun, 29 Aug, 

(Semi Final - Pitch 4), Kilmeena 1-3 Ardnaree Sarsfields 1-6

Sun, 29 Aug, 

(Semi Final - Pitch 3), Eastern Gaels 1-6 Davitts 1-2

Sun, 29 Aug, 

( Final - Pitch 3 ), Eastern Gaels 2-10 Ardnaree Sarsfields 1-2