Club Results Weekend 1st/2nd/3rd October

  • Oct 03,2021

Connacht Gold Mayo SFC Group 1

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 2), Ballina Stephenites 2-14 Claremorris 1-9

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 2), Davitts 2-8 Ballintubber 2-15


Connacht Gold Mayo SFC Group 2

Fri, 01 Oct, 

(Round: Round 2), Aghamore 4-5 Charlestown Sarsfields 2-13

Sat, 02 Oct, 

(Round: Round 2), Belmullet 2-4 Knockmore 1-4


Connacht Gold Mayo SFC Group 3

Sat, 02 Oct, 

(Round: Round 2), Castlebar Mitchels Football 1-6 Westport St Patrick's 0-11

Sat, 02 Oct, 

(Round: Round 2), Ballaghaderreen 3-10 Balla 1-15


Connacht Gold Mayo SFC Group 4

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 2), Neale 0-8 Garrymore 1-21

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 2), Kiltane 0-9 Breaffy 1-15


Egans Jewellers Mayo GAA IFC Group 1

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 2), Bonniconlon 2-11 Swinford 1-13

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 2), Bohola Moy Davitts 0-19 Parke/Keelogues/Crimlin 4-11


Egans Jewellers Mayo GAA IFC Group 2

Sat, 02 Oct, 

(Round: Round 2), Burrishoole 1-8 Mayo Gaels 1-12

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 2), Hollymount-Carramore 1-13 Lahardane MacHales 0-9


Egans Jewellers Mayo GAA IFC Group 3

Sat, 02 Oct, 

(Round: Round 2), Kiltimagh 0-14 Ardnaree Sarsfields 3-4

Sat, 02 Oct, 

(Round: Round 2), Louisburgh 1-13 Kilmaine GAA 1-10


Egans Jewellers Mayo GAA IFC Group 4

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 2), Crossmolina Deel Rovers 0-14 Castlebar Mitchels Football 0-13

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 2), Ballinrobe 0-7 Ballyhaunis 1-11


TF Royal Hotel and Theatre Mayo GAA Exclusive JFC Group 1

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 2), Kilfian 0-3 Kilmeena 3-18

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 2), Tuar Mhic Eadaigh 0-9 Ardagh 0-13


TF Royal Hotel and Theatre Mayo GAA Exclusive JFC Group 2

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 2), Achill W/O Lacken  -

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 2), Kilmovee Shamrocks 0-6 Kilcommon 2-9


TF Royal Hotel and Theatre Mayo GAA Exclusive JFC Group 3

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 2), Eastern Gaels 3-10 Moygownagh 2-6


TF Royal Hotel and Theatre Mayo GAA Exclusive JFC Group 4

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 2), Ballycroy 1-14 Killala 3-9


Mayo GAA U15 Hurling Feile John West

Fri, 01 Oct, 

(Round:  A Semi Final ), Castlebar Mitchels Hurling 3-6 Westport St Patrick's 3-1

Fri, 01 Oct, 

(Round: B Final), St Ciarans 0-3 Tooreen 1-17


U13 Hurling B Final Morley Cup

Tue, 28 Sep, 

(Round: Final), Westport St Patrick's 1-4 Castlebar Mitchels Hurling 2-5


Homeland U18A League East 2021

Fri, 01 Oct, 

(Round: Round 3), Eastern Gaels  -  Bohola Moy Davitts W/O


Homeland U18A League North 2021

Fri, 01 Oct, 

(Round: Round 3), Knockmore W/O Belmullet  -


Homeland U18A League South 2021

Fri, 01 Oct, 

(Round: Round 3), Davitts 2-10 Ballinrobe 1-7


Homeland U18A League West 2021

Fri, 01 Oct, 

(Round: Round 3), Westport St Patrick's 2-8 Breaffy 2-13


Homeland U18B League North 2021

Fri, 01 Oct, 

(Round: Round 3), Kilcommon 2-18 Crossmolina Deel Rovers 2-9


Homeland U18B League South 2021

Thu, 30 Sep, 

(Round: Round 3), Hollymount-Carramore W/O Mayo Gaels  -

Fri, 01 Oct, 

(Round: Round 4), Mayo Gaels W/O Neale  -

Fri, 01 Oct, 

(Round: Round 5), Shrule/Glencorrib W/O Mayo Gaels  -

Fri, 01 Oct, 

(Round: Round 4), Carras 3-10 Hollymount-Carramore 4-9

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 5), Neale  -  Carras W/O

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 2), Mayo Gaels  -  Carras W/O


Homeland U18B League West 1 2021

Fri, 01 Oct, 

(Round: Round 3), Kilmeena 2-11 Burrishoole 0-3


Homeland U18B League West 2 2021

Fri, 01 Oct, 

(Round: Round 3), Balla  -  Parke/Keelogues/Crimlin W/O


U18C League North 2021

Fri, 01 Oct, 

(Round: Round 3), Ardmoy McHales 2-7 Bonniconlon 0-11

Fri, 01 Oct, 

(Round: Round 3), Ardnaree Sarsfields 0-1 Erris St. Pats 0-0


U18C League West 2021

Fri, 01 Oct, 

(Round: Round 3), Tuar Mhic Eadaigh 0-0 Islandeady 0-0


Homeland Homeland U16A East 2021

Tue, 28 Sep, 

(Round: Round 2), Eastern Gaels 0-15 Kiltimagh 3-11

Tue, 28 Sep, 

(Round: Round 2), Aghamore 0-8 Bohola Moy Davitts 5-12

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 1), Bohola Moy Davitts W/O Eastern Gaels  -


Homeland Homeland U16A North 2021

Tue, 28 Sep, 

(Round: Round 2), Erris St. Pats 2-12 Knockmore 1-15


Homeland Homeland U16A South 2021

Tue, 28 Sep, 

(Round: Round 2), Ballinrobe 6-16 Davitts 2-9


Homeland Homeland U16A West 2021

Tue, 28 Sep, 

(Round: Round 2), Westport St Patrick's 2-9 Kilmeena 1-12

Tue, 28 Sep, 

(Round: Round 2), Parke/Keelogues/Crimlin 1-6 Castlebar Mitchels Football 6-13


Homeland U16C Championship 2021

Tue, 28 Sep, 

(Round: Round 2), Islandeady 9-10 Westport St Patrick's 1-5

Tue, 28 Sep, 

(Round: Round 2), Tuar Mhic Eadaigh 2-10 Achill 4-5


Homeland U16C Championship 2021

Tue, 28 Sep, 

(Round: Round 2), Ardmoy McHales 7-10 Kilcommon 2-5


Homeland U16C Championship 2021

Tue, 28 Sep, 

(Round: Round 2), Burrishoole 1-15 Louisburgh 1-7


Homeland Homeland U16B East League

Tue, 28 Sep, 

(Round: Round 2), Swinford 6-10 Kilmovee Shamrocks 4-17

Tue, 28 Sep, 

(Round: Round 2), Charlestown Sarsfields 1-16 Ballaghaderreen 3-10


Homeland U16B League North 2021

Tue, 28 Sep, 

(Round: Round 2), Belmullet 2-10 Crossmolina Deel Rovers 2-10

Tue, 28 Sep, 

(Round: Round 2), Naomh Padraig 7-12 Ardnaree Sarsfields 2-5


Homeland U16B League South 2021

Mon, 27 Sep, 

(Round: Round 2), Carras 10-12 Shrule/Glencorrib 3-2

Tue, 28 Sep, 

(Round: Round 3), Neale 1-4 Hollymount-Carramore 5-22

Tue, 28 Sep, 

(Round: Round 3), Mayo Gaels 2-9 Carras 1-11

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 4), Carras W/O Neale  -

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 4), Shrule/Glencorrib 0-0 Mayo Gaels 0-0


Homeland U16B League West 2021

Tue, 28 Sep, 

(Round: Round 2), Balla 1-15 Breaffy 1-10

Tue, 28 Sep, 

(Round: Round 2), Westport St Patrick's 2-3 Ballintubber 6-10


Homeland Homeland U14A League East 2021

Thu, 30 Sep, 

(Round: Round 3), Bohola Moy Davitts 1-17 Kiltimagh 5-7


Homeland Homeland U14A League North 2021

Thu, 30 Sep, 

(Round: Round 4), Knockmore 2-8 Crossmolina Deel Rovers 5-14

Thu, 30 Sep, 

(Round: Round 4), Naomh Padraig 2-12 Ballina Stephenites 2-5

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 5), Belmullet 3-11 Knockmore 1-6


Homeland Homeland U14A League South 2021

Thu, 30 Sep, 

(Round: Round 3), Ballinrobe 3-11 Carras 2-5


Homeland Homeland U14A League West 2021

Thu, 30 Sep, 

(Round: Round 3), Westport St Patrick's 3-18 Castlebar Mitchels Football 0-2


Homeland U12 Championship Group J 2021

Mon, 27 Sep, 

(Round: Round 4), Parke/Keelogues/Crimlin 6-14 Kiltimagh 2-4

Mon, 27 Sep, 

(Round: Round 4), Ballaghaderreen  -  Charlestown Sarsfields W/O

Mon, 27 Sep, 

(Round: Round 4), Aghamore 2-4 Swinford 3-4

Wed, 29 Sep, 

(Round: Round 3), Charlestown Sarsfields 5-17 Aghamore 3-6

Sat, 02 Oct, 

(Round: Round 5), Kiltimagh 7-11 Swinford 8-3

Sat, 02 Oct, 

(Round: Round 5), Charlestown Sarsfields 1-6 Parke/Keelogues/Crimlin 0-3


Homeland U12 Group K 2021

Mon, 27 Sep, 

(Round: Round 4), Breaffy 1-8 Ballinrobe 4-21

Wed, 29 Sep, 

(Round: Round 3), Ballinrobe 0-12 Ballintubber 5-4

Thu, 30 Sep, 

(Round: Round 3), Balla W/O Burrishoole  -

Sat, 02 Oct, 

(Round: Round 5), Burrishoole  -  Ballintubber W/O


Homeland U12 Group L 2021

Mon, 27 Sep, 

(Round: Round 4), Knockmore 9-9 Belmullet 2-2

Mon, 27 Sep, 

(Round: Round 4), Ardmoy 2-8 Naomh Padraig 1-12

Thu, 30 Sep, 

(Round: Round 1), Ardmoy 3-11 Ardnaree Sarsfields 1-4


Homeland U14C North Championship 2021

Thu, 30 Sep, 

(Round: Round 4), Knockmore 1-3 Crossmolina Deel Rovers 6-11

Thu, 30 Sep, 

(Round: Round 4), Naomh Padraig 2-5 Ballina Stephenites 4-8

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 5), Crossmolina Deel Rovers 2-6 Naomh Padraig 3-10

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 5), Belmullet  -  Knockmore W/O


Homeland U14C South Championship 2021

Mon, 27 Sep, 

(Round: Round 2), Claremorris 5-7 Ballinrobe 4-9

Thu, 30 Sep, 

(Round: Round 3), Ballinrobe W/O Carras  -


Homeland U14C West Championship 2021

Thu, 30 Sep, 

(Round: Round 3), Westport St Patrick's 1-10 Castlebar Mitchels Football 1-11


Homeland U14 B North  Championship 2021 G1

Thu, 30 Sep, 

(Round: Round 3), Kilcommon 1-9 Lahardane MacHales 2-8


Homeland U14 B North Championship G2

Thu, 30 Sep, 

(Round: Round 3), Ardnaree Sarsfields 9-13 Erris St. Pats 0-2


Homeland U14 B South Championship 2021

Thu, 30 Sep, 

(Round: Round 4), Neale 4-12 Shrule/Glencorrib 13-7

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 5), Shrule/Glencorrib 9-20 Hollymount-Carramore 4-2


Homeland U14B  East Championship 2021 G1

Thu, 30 Sep, 

(Round: Round 3), Ballaghaderreen 6-10 Eastern Gaels 2-6


Homeland U14B West Championship 2021 G1

Thu, 30 Sep, 

(Round: Round 4), Parke/Keelogues/Crimlin 4-15 Islandeady 1-5

Sun, 03 Oct, 

(Round: Round 5), Breaffy 1-8 Parke/Keelogues/Crimlin 2-9


Homeland U14B West Championship 2021G2

Thu, 30 Sep, 

(Round: Round 3), Burrishoole 4-9 Achill 0-6

Thu, 30 Sep, 

(Round: Round 3), Kilmeena 2-6 Ballintubber 8-13


Homeland U12 Championship Group B 21

Mon, 27 Sep, 

(Round: Round 4), Parke/Keelogues/Crimlin 5-16 Kiltimagh 2-1

Mon, 27 Sep, 

(Round: Round 4), Ballaghaderreen 5-7 Charlestown Sarsfields 2-7

Mon, 27 Sep, 

(Round: Round 4), Aghamore 3-7 Swinford 3-8

Wed, 29 Sep, 

(Round: Round 3), Charlestown Sarsfields 6-17 Aghamore 0-5

Sat, 02 Oct, 

(Round: Round 5), Kiltimagh 2-11 Swinford 2-12

Sat, 02 Oct, 

(Round: Round 5), Charlestown Sarsfields 1-17 Parke/Keelogues/Crimlin 5-5


Homeland U12 Championship Group C 21

Mon, 27 Sep, 

(Round: Round 4), Ballintubber 2-9 Balla 3-11

Mon, 27 Sep, 

(Round: Round 4), Breaffy 2-8 Ballinrobe 4-9

Wed, 29 Sep, 

(Round: Round 3), Ballinrobe 2-11 Ballintubber 4-7

Thu, 30 Sep, 

(Round: Round 3), Balla 6-10 Burrishoole 2-2


Homeland U12 Championship Group D 21

Mon, 27 Sep, 

(Round: Round 4), Knockmore 1-4 Belmullet 3-7

Mon, 27 Sep, 

(Round: Round 4), Ardmoy 3-11 Naomh Padraig 1-2

Thu, 30 Sep, 

(Round: Round 1), Ardmoy 1-6 Ardnaree Sarsfields 2-5

Sat, 02 Oct, 

(Round: Round 5), Belmullet 4-7 Ardmoy 2-25

Sat, 02 Oct, 

(Round: Round 5), Ardnaree Sarsfields 4-17 Knockmore 3-8


Homeland U12 Championship Group E 21

Mon, 27 Sep, 

(Round: Round 4), Eastern Gaels 3-8 Moy Davitts 3-11

Mon, 27 Sep, 

(Round: Round 4), Hollymount-Carramore 8-10 Davitts 2-4

Sat, 02 Oct, 

(Round: Round 5), Moy Davitts 4-4 Hollymount-Carramore 10-15

Sat, 02 Oct, 

(Round: Round 5), Carras 5-31 Eastern Gaels 2-5


Homeland U12 Championship Group G 21

Mon, 27 Sep, 

(Round: Round 4), Mayo Gaels 1-15 Ballyhaunis 4-9

Mon, 27 Sep, 

(Round: Round 4), Kilmovee Shamrocks 2-3 Shrule/Glencorrib 7-8


Homeland U12 Championship Group H 21

Mon, 27 Sep, 

(Round: Round 4), Kilcommon 4-2 Crossmolina Deel Rovers 2-15

Sat, 02 Oct, 

(Round: Round 5), Kilcommon 5-6 Bonniconlon 4-7

Sat, 02 Oct, 

(Round: Round 5), Lahardane MacHales 0-0 Crossmolina Deel Rovers 0-1

Homeland U12 Championship Group F

Mon, 27 Sep, 

(Round: Round 4), Tuar Mhic Eadaigh 4-13 Louisburgh 0-6

Mon, 27 Sep, 

(Round: Round 4), Islandeady 4-11 Achill 1-6

Sat, 02 Oct, 

(Round: Round 5), Kilmeena 2-6 Tuar Mhic Eadaigh 0-10