Club Results Weekend 18th/19th June

  • Jun 19,2022

Mayo GAA SFL Division 1A

Sat, 18 Jun, 

(Round: Round 3), Claremorris 3-5 Louisburgh 2-12

Sat, 18 Jun, 

(Round: Round 3), Aghamore 1-11 Charlestown Sarsfields 0-7

Sat, 18 Jun, 

(Round: Round 3), Ballina Stephenites 1-16 Garrymore 0-12


Mayo GAA SFL Division 1B 

Sat, 18 Jun, 

(Round: Round 3), Kiltane 1-8 Ballinrobe 2-12

Sat, 18 Jun, 

(Round: Round 3), Breaffy 0-12 Castlebar Mitchels Football 1-8

Sat, 18 Jun, 

(Round: Round 3), Kiltimagh 0-13 Mayo Gaels 2-7

Sat, 18 Jun, 

(Round: Round 3), Westport St Patrick's 1-11 Ballintubber 0-12


Mayo GAA SFL Division 2A

Thu, 16 Jun, 

(Round: Round 3), Parke/Keelogues/Crimlin 2-12 Balla 2-17

Sat, 18 Jun, 

(Round: Round 3), Kilmaine GAA 3-12 Ardnaree Sarsfields 1-7

Sat, 18 Jun, 

(Round: Round 3), Crossmolina Deel Rovers 0-11 Kilmeena 0-11

Sun, 19 Jun, 

(Round: Round 3), Neale 2-11 Ballyhaunis 0-12

Mayo GAA SFL Division 2B

Sat, 18 Jun, 

(Round: Round 3), Hollymount-Carramore 2-6 Bohola Moy Davitts 3-12

Sat, 18 Jun, 

(Round: Round 3), Lahardane MacHales 1-12 Kilcommon 2-7

Sat, 18 Jun, 

(Round: Round 3), Burrishoole 0-8 Davitts 0-15

Sat, 18 Jun, 

(Round: Round 3), Belmullet 2-6 Islandeady 0-11


Mayo GAA SFL Division 3A

Fri, 17 Jun, 

(Round: Round 3), Bonniconlon 4-13 Castlebar Mitchels Football 2-17

Sat, 18 Jun, 

(Round: Round 3), Ardagh 3-12 Eastern Gaels 0-11

Sun, 19 Jun, 

(Round: Round 3), Ballycroy 4-13 Ballina Stephenites 5-8

Sun, 19 Jun, 

(Round: Round 3), Knockmore 0-1 Claremorris 0-0

Mayo GAA SFL Division 3B

Fri, 17 Jun, 

(Round: Round 3), Kilmovee Shamrocks 1-11 Killala 3-9

Sat, 18 Jun, 

(Round: Round 3), Tuar Mhic Eadaigh 3-14 Ballycastle 0-5

Sat, 18 Jun, 

(Round: Round 3), Swinford 0-13 Achill 2-5

Mayo GAA SFL Division 4A

Sun, 19 Jun, 

(Round: Round 3), Ballintubber 6-17 Aghamore 0-5

Sun, 19 Jun, 

(Round: Round 3), Hollymount-Carramore 2-7 Parke/Keelogues/Crimlin 4-13

Sun, 19 Jun, 

(Round: Round 3), Davitts 6-16 Breaffy 2-3

Sun, 19 Jun, 

(Round: Round 3), Kiltimagh  -  Burrishoole W/O

Mayo GAA SFL Division 4B

Sun, 19 Jun, 

(Round: Round 3), Charlestown Sarsfields 2-12 Kilfian 1-4

Sun, 19 Jun, 

(Round: Round 3), Moygownagh 0-1 Garrymore 0-0

Sun, 19 Jun, 

(Round: Round 3), Belmullet W/O Balla  -


Mayo  SFL Division 5B

Sun, 19 Jun, 

(Round: Round 3), Bonniconlon 2-13 Killala 1-8

Sun, 19 Jun, 

(Round: Round 3), Ardagh 1-18 Kiltane 3-11

Sun, 19 Jun, 

(Round: Round 3), Kilcommon 2-10 Lacken 1-13


Mayo GAA SFL Division 5A

Sun, 19 Jun, 

(Round: Round 3), Shrule/Glencorrib 4-8 Bohola Moy Davitts 1-12

Sun, 19 Jun, 

(Round: Round 3), Kilmaine GAA 0-0 Ballaghaderreen 0-0

Sun, 19 Jun, 

(Round: Round 3), Mayo Gaels 4-13 Swinford 0-3


Mayo GAA SFL Division 5C

Fri, 17 Jun, 

(Round: Round 3), Kilmeena 0-11 Westport St Patrick's 2-5

Sun, 19 Jun, 

(Round: Round 3), Castlebar Mitchels Football W/O Islandeady  -


South Mayo JFC Group 1

Wed, 15 Jun, 

(Round: Round 5), Shrule/Glencorrib 2-7 Claremorris 6-13

Wed, 15 Jun, 

(Round: Round 5), Garrymore 1-15 Mayo Gaels 1-11


South Mayo JFC Group 2

Wed, 15 Jun, 

(Round: Round 3), Neale 2-14 Hollymount-Carramore 0-13


West Mayo JFC Group 2

Wed, 15 Jun, 

(Round: Round 2), Parke/Keelogues/Crimlin  -  Kilmeena W/O


West Mayo JFC Group1

Wed, 15 Jun, 

(Round: Round 1), Castlebar Mitchels Football  -  Breaffy W/O

Wed, 15 Jun, 

(Round: Round 1), Burrishoole 1-11 Westport St Patrick's 1-9


Allianz Mayo Cumann na mBunscoil Hurling Finals 2022

Fri, 17 Jun, 

(Round: Div5 Final 6-a-side), Manulla NS 3-0 Brusna NS 4-3

Fri, 17 Jun, 

(Round: Div4 Final 7-a-side), Taugheen NS 6-1 Derrywash NS 3-0

Fri, 17 Jun, 

(Round: Div2 Final 11-a-side), Brackloon Ns 3-4 Balla NS 1-4

Fri, 17 Jun, 

(Round: Div1 Final 13-a-side), Tooreen NS 1-1 Gaelscoil Na Cruaiche` Cathair Na Mart 4-7


Homeland U13 Division 1 League 2022

Thu, 16 Jun, 

(Round: Round 4), Ballintubber 2-12 Ballinrobe 2-12

Thu, 16 Jun, 

(Round: Round 5), Claremorris 0-14 Westport St Patrick's 3-23

Thu, 16 Jun, 

(Round: Round 5), Castlebar Mitchels Football W/O Ballina Stephenites  -

Sun, 19 Jun, 

(Round: Round 5), Ballinrobe 5-14 Balla 2-4


Homeland U13 Division 2 League 2022

Thu, 16 Jun, 

(Round: Round 5), Charlestown Sarsfields 1-8 Ballaghaderreen 3-13

Thu, 16 Jun, 

(Round: Round 5), Belmullet 1-3 Crossmolina Deel Rovers 2-9

Fri, 17 Jun, 

(Round: Round 5), Ardnaree Sarsfields 2-4 Parke/Keelogues/Crimlin 2-11


Homeland U13 Division 4 Group 1 League 2022

Thu, 16 Jun, 

(Round: Round 5), Tuar Mhic Eadaigh 7-14 Aghamore 4-9

Thu, 16 Jun, 

(Round: Round 5), Hollymount-Carramore 7-19 Carras 5-11

Homeland U13 Division 4 Group 1 League 2022

Thu, 16 Jun, 

(Round: Round 5), Burrishoole 2-5 Bohola Moy Davitts 2-5

Thu, 16 Jun, 

(Round: Round 5), Knockmore W/O Naomh Padraig  -


Homeland U13 Division 5 League 2022

Mon, 13 Jun, 

(Round: Round 5), Lahardane MacHales 1-9 Shrule/Glencorrib 2-19

Thu, 16 Jun, 

(Round: Round 5), Kilcommon W/O Erris St. Pats  -

Thu, 16 Jun, 

Davitts  -  Naomh Padraig W/O

Thu, 16 Jun, 

(Round: Round 5), Bonniconlon 2-18 Kilmovee Shamrocks 2-2


Homeland U13 Division 3 League 2022

Thu, 16 Jun, 

(Round: Round 5), Swinford 0-5 Neale 3-6

Thu, 16 Jun, 

(Round: Round 5), Kiltimagh 1-3 Breaffy 2-17


Homeland U13 Division 6 League 2022

Thu, 16 Jun, 

(Round: Round 5), Achill 3-7 Kilmeena 7-6


Homeland U13 2nd Team Group 1 2022

Thu, 16 Jun, 

(Round: Round 5), Castlebar Mitchels Football 0-1 Ballina Stephenites 0-0

Thu, 16 Jun, 

(Round: Round 5), Westport St Patrick's 3-13 Claremorris 1-5

Homeland U13 2nd Team Group 2 2022

Mon, 13 Jun, 

(Round: Round 3), Parke/Keelogues/Crimlin 3-9 Naomh Padraig 3-8

Tue, 14 Jun, 

(Round: Round 4), Balla 12-10 Castlebar Mitchels Football 3-8

Sat, 18 Jun, 

(Round: Round 5), Westport St Patrick's 0-0 Ballina Stephenites 0-0

Sat, 18 Jun, 

(Round: Round 5), Castlebar Mitchels Football 0-1 Charlestown Sarsfields 0-0

Sat, 18 Jun, 

(Round: Round 5), Burrishoole 1-7 Naomh Padraig 1-8


Homeland U13 Second Team Group 3 League 2022

Sat, 18 Jun, 

(Round: Round 3), Knockmore 1-2 Ardnaree Sarsfields 1-8

Sat, 18 Jun, 

(Round: Round 3), Ballintubber 4-6 Belmullet 1-8