Club Results Weekend 23rd/24th July

  • Jul 24,2022

Mayo GAA SFL Division 1A

Sat, 23 Jul, 

(Round: Round 6), Garrymore 0-11 Aghamore 0-9

Sat, 23 Jul, 

(Round: Round 6), Ballaghaderreen 0-10 Charlestown Sarsfields 1-7

Sat, 23 Jul, 

(Round: Round 6), Knockmore 0-11 Claremorris 0-14

Sat, 23 Jul, 

(Round: Round 6), Louisburgh 1-6 Ballina Stephenites 1-6


Mayo GAA SFL Division 1B 

Sat, 23 Jul, 

(Round: Round 6), Ballinrobe 1-8 Breaffy 0-10

Sat, 23 Jul, 

(Round: Round 6), Castlebar Mitchels Football 1-17 Westport St Patrick's 0-10

Sat, 23 Jul, 

(Round: Round 6), Kiltimagh 0-0 Kiltane 0-0

Sat, 23 Jul, 

(Round: Round 6), Mayo Gaels 1-3 Ballintubber 1-10


Mayo GAA SFL Division 2A

Sat, 23 Jul, 

(Round: Round 6), Ardnaree Sarsfields 0-14 Neale 0-8

Sat, 23 Jul, 

(Round: Round 6), Crossmolina Deel Rovers 1-7 Parke/Keelogues/Crimlin 1-13

Sat, 23 Jul, 

(Round: Round 6), Kilmeena 2-9 Ballyhaunis 0-7

Sat, 23 Jul, 

(Round: Round 6), Balla 1-8 Kilmaine GAA 0-10


Mayo GAA SFL Division 2B

Sat, 23 Jul, 

(Round: Round 6), Bohola Moy Davitts 2-8 Belmullet 0-11

Sat, 23 Jul, 

(Round: Round 6), Burrishoole 2-6 Lahardane MacHales 0-6

Sat, 23 Jul, 

(Round: Round 6), Davitts 0-12 Islandeady 1-7

Sat, 23 Jul, 

(Round: Round 6), Kilcommon 0-8 Hollymount-Carramore 2-6


Mayo GAA SFL Division 3A

Wed, 20 Jul, 

(Round: Round 5), Bonniconlon 1-11 Knockmore 0-9

Wed, 20 Jul, 

(Round: Round 5), Ballycroy 0-6 Castlebar Mitchels Football 6-13

Sun, 24 Jul, 

(Round: Round 6), Knockmore 1-8 Ballycroy 2-8

Sun, 24 Jul, 

(Round: Round 6), Ballina Stephenites 1-5 Bonniconlon 2-11

Sun, 24 Jul, 

(Round: Round 6), Castlebar Mitchels Football 1-15 Ardagh 1-9


Mayo GAA SFL Division 3B

Fri, 22 Jul, 

(Round: Round 3), Shrule/Glencorrib W/O Westport St Patrick's  -

Sat, 23 Jul, 

(Round: Round 6), Tuar Mhic Eadaigh 3-11 Kilmovee Shamrocks 1-9

Sat, 23 Jul, 

(Round: Round 6), Killala 0-9 Swinford 0-11

Sun, 24 Jul, 

(Round: Round 6), Achill 0-8 Shrule/Glencorrib 3-10

Sun, 24 Jul, 

(Round: Round 6), Ballycastle 1-10 Westport St Patrick's 6-9



Mayo GAA SFL Division 4A

Sun, 24 Jul, 

(Round: Round 6), Burrishoole 3-5 Breaffy 4-6

Sun, 24 Jul, 

(Round: Round 6), Parke/Keelogues/Crimlin 1-7 Ballintubber 2-6

Sun, 24 Jul, 

(Round: Round 6), Aghamore 2-6 Davitts 1-11


Mayo GAA SFL Division 4B

Sun, 24 Jul, 

(Round: Round 6), Kilfian 4-11 Crossmolina Deel Rovers 3-13

Sun, 24 Jul, 

(Round: Round 6), Charlestown Sarsfields W/O Belmullet  -


Mayo  SFL Division 5B

Wed, 20 Jul, 

(Round: Round 2), Kiltane 3-7 Kilcommon 2-14

Fri, 22 Jul, 

(Round: Round 6), Bonniconlon 4-14 Ardagh 2-8

Sun, 24 Jul, 

(Round: Round 6), Killala 1-10 Ardnaree Sarsfields 2-13


Mayo GAA SFL Division 5A

Sun, 24 Jul, 

(Round: Round 4), Bohola Moy Davitts 3-11 Mayo Gaels 2-8

Sun, 24 Jul, 

(Round: Round 4), Swinford W/O Kilmaine GAA  -


Mayo GAA SFL Division 5C

Sun, 24 Jul, 

(Round: Round 2), Kilmeena W/O Islandeady  -


U19 Division 1 Group A

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 2), Ballina Stephenites 1-5 Bohola Moy Davitts 2-6

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 2), Knockmore 3-15 Crossmolina Deel Rovers 3-11


U19 Division 1 Group B

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 2), Westport St Patrick's  -  Davitts W/O

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 2), Castlebar Mitchels Football 1-13 Claremorris 2-17


U19 Division 2 Group A

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 2), Ardmoy MacHales 5-15 Breaffy 3-12


U19 Division 2 Group B

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 2), Carras 0-19 St. Nathys 3-8

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 2), Balla W/O Aghamore  -


U19 Division 3 Group A

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 2), Ballintubber 3-13 Neale 2-13

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 2), Ballinrobe 7-10 Kiltimagh 0-2


U19 Division 4 Group A

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 2), Erris St. Pats 3-15 Louisburgh 4-8

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 2), Islandeady 1-11 Achill 3-7


U19 Division 4 Group B

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 2), Bonniconlon W/O Shrule/Glencorrib  -

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 2), Ardnaree Sarsfields 0-13 Hollymount-Carramore 0-17


South Mayo Junior A Finals 2022

Thu, 21 Jul, 

(Round: Semi Final 1), Garrymore 1-11 Davitts 1-11

Thu, 21 Jul, 

(Round: Semi Final 2), Neale 0-7 Claremorris 2-15


Homeland Mayo GAA U19 Hurling 13-a-side 2022

Sat, 23 Jul, 

(Round: Semi Final 1), Tooreen 5-13 St Ciarans 0-10


Homeland U13A Hurling Championship

Sat, 23 Jul, 

(Round: Round 2), Tooreen 4-1 Claremorris 2-6


Homeland U13B Hurling Championship

Sat, 23 Jul, 

(Round: Round 1), Caiseal Gaels 4-4 Ballyhaunis 6-13

Sat, 23 Jul, 

(Round: Round 2), Ballina Stephenites 1-7 Moytura Hurling 4-1


Homeland U17 Division 3 League 2022

Mon, 18 Jul, 

(Round: Round 8), Charlestown Sarsfields 0-4 Kilmovee Shamrocks 5-16

Sun, 24 Jul, 

(Round: Round 9), Belmullet  -  Crossmolina Deel Rovers W/O

Sun, 24 Jul, 

(Round: Round 9), Naomh Padraig W/O Ballintubber  -


Homeland U17 Division 4 League 2022

Sun, 24 Jul, 

(Round: Round 4), Neale 0-0 Ardnaree Sarsfields 0-0


Homeland U15 Division 1 League 2022

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 7), Westport St Patrick's 6-15 Aghamore 0-8

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 7), Castlebar Mitchels Football 2-11 Claremorris 1-7

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 7), Crossmolina Deel Rovers 0-1 Belmullet 0-0

Thu, 21 Jul, 

(Round: Round 5), Westport St Patrick's W/O Claremorris  -


Homeland U15 Division 2 Knockout 2022

Tue, 19 Jul, 

(Round: Semi Final 2), Ardnaree Sarsfields 3-9 St Jarlaths 4-13


Homeland U15 Division 3 League 2022

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 7), Breaffy 3-18 Mayo Gaels 2-6

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 7), Ballaghaderreen 2-4 Ballintubber 6-8

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 7), Westport St Patrick's 0-9 Bohola Moy Davitts 1-6

Fri, 22 Jul, 

(Round: Round 5), Burrishoole 5-11 Bohola Moy Davitts 1-9


Homeland U15 Division 4 League 2022

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 7), Kilcommon 2-7 Tuar Mhic Eadaigh 8-13

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 7), Kilmovee Shamrocks 7-9 Swinford 7-10

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 7), Hollymount-Carramore 5-10 Charlestown Sarsfields 3-7

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 7), Kilmeena 2-10 Ardmoy 4-13


Homeland U15 Division 5 League 2022

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 7), Achill 5-8 Erris St. Pats 7-9

Tue, 19 Jul, 

(Round: Round 7), Davitts  -  Louisburgh W/O

Thu, 21 Jul, 

(Round: Round 7), Ballinrobe  -  Bonniconlon W/O


Homeland U13 Division 1 Knockout 2022

Thu, 21 Jul, 

(Round: U13 Division 1 Final ), Westport St Patrick's 1-8 Ballintubber 1-12


Homeland U13 Division 2 Knockout 2022

Thu, 21 Jul, 

(Round: U13 Division 2 Final ), St Jarlaths 1-8 Parke/Keelogues/Crimlin 3-12


Homeland U13 Division 4 Group 1 League 2022

Thu, 21 Jul, 

(Round: U13 Division 4 Final ), Ardmoy 2-9 Knockmore 2-10


Homeland U13 Division 5 League 2022

Thu, 21 Jul, 

(Round: U13 Division 5 Final ), Naomh Padraig 3-12 Shrule/Glencorrib 5-4


Homeland U13 Division 3 Knockout 2022

Thu, 21 Jul, 

(Round: U13 Division 3 Final ), Neale 2-8 Breaffy 5-14


Homeland U13 Division 6 Knockout 2022

Thu, 21 Jul, 

(Round: U13 Division 6 Final ), Louisburgh 4-9 Islandeady 5-9


Homeland U13 2nd Team Group 2 2022

Sat, 23 Jul, 

(Round: Round 5), Parke/Keelogues/Crimlin 4-15 Balla 5-6


Homeland U15 Second Teams League 1 2022

Sun, 24 Jul, 

(Round: Round 4), Claremorris 3-6 Castlebar Mitchels Football 6-12

Sun, 24 Jul, 

(Round: Round 4), Burrishoole 5-10 Westport St Patrick's 2-7



Homeland U15 Second Teams League 2 2022

Sun, 24 Jul, 

(Round: Round 4), Knockmore 7-12 Crossmolina Deel Rovers 1-10